האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר
chrome firefox explorer safari opera
הצטרפות למועדון הלקוחות

אודות היקב

אודות היקב אודות היקב

בשנת 2003 הקימה משפחת יצחקי את יקב טוליפ, יקב בוטיק הנולד מתוך אהבה גדולה ליין ואהבה גדולה לאנשים.


היקב, המשלב ייצור יינות איכות לצד תרומה לקהילה, ממוקם על צלע הר בכפר תקווה, יישוב קטן ופסטורלי לאוכלוסיה עם צרכים מיוחדים, אשר שם לעצמו מטרה לאפשר לאותם חברי קהילה, להתפתח ולממש את יכולתם.


השילוב הנפלא בין חזון הכפר לתשוקת המשפחה לייצר יין הוליד מודל מרגש של תעשיית יין  המעסיק את חברי הכפר ונותן להם פלטפורמה עסקית להשתלב בשוק העבודה כאחד האדם.
חדשנות ויצירתיות הינן מילות מפתח ביקב טוליפ. יינן היקב מקפיד ליצור יינות ולעבוד עם זנים שתוצאתם היא קבלת ממסכים מרתקים ויחידים במינם.


העבודה לצד חברי כפר תקווה, בחירת הכרמים הטובים ביותר, שימוש בטכנולוגיות מתקדמות, הקפדה מתמדת על תמורה מלאה למחיר, החדשנות, היצירתיות ומתן תשומת הלב המלאה לכל אורך תהליך הייצור ואחריו – הביאו את יקב טוליפ למעמדו כיום, יקב הבוטיק הגדול בישראל ובין המובילים בתחומו.


יקב טוליפ מייצר כ – 220,000 בקבוקים בשנה הנמכרים מדן ועד אילת ובמספר רב של מדינות ברחבי העולם בהצלחה רבה.

כרמים

כרם גלעד - כפר יובל

גובה הכרם: 350 מ' מעל פני הים. זנים: קברנה סוביניון, מרלו, סירה, שיראז, גוורצטרמינר. סוג אדמה: בזלתית וטרה רוסה. מאפיינים: כרם המאופיין באוויר הקר המגיע מהחרמון ולבנון ובהפרשי טמפרטורות גבוהים בין הימים ללילות, דבר המאפשר הבשלה טובה ומלאה של הענבים.

כרם עלמה

גובה הכרם: 750 מ' מעל פני הים. זנים: קברנה סוביניון. סוג אדמה: בזלתית וגיר. מאפיינים: אקלים קריר מאוד, טמפרטורות קרירות אפילו בימי הקיץ החמים ביותר. כרם זה מבודד מאוד מחלקות אחרות, לכן הצורך בהדברת מחלות ומזיקים הוא מינימאלי.

כרם צבעון

גובה הכרם: 700 מ' מעל פני הים. זנים: קברנה סוביניון, קברנה פרנק, סירה. סוג אדמה: חרסיתית עם אבני נחל גירניות. מאפיינים: כרם אורגני ביו-דינאמי, ממוקם במורדות הר מירון, המניב ענבים עם טעמים עשירים מאוד, הבשלות ארוכות ואופטימליות.

כרם בן זמרה

גובה הכרם: 850 מ' מעל פני הים. זנים: סוביניון בלאן. סוג אדמה: בזלתית. מאפיינים: מיקום גבוה, טמפרטורות קרירות. הכרמים בוגרות מאוד דבר המאפשר קבלת טעמים עשירים וגוף לענב. אופטימלי לגידול ענבים ליינות לבנים איכותיים.

כרם צובה

גובה: 730 מ' מעל פני הים. זנים: מרלו. סוג אדמה: גיר וטרה רוסה. מאפיינים: שילוב של גובה הכרם, כיווני הנטיעה וטיפול מסור בגפנים, מניבים מרלו אופייני שמשיג תוצאות פנטסטיות.

כרם ניר – מטע

גובה:650-750 מ' מעל פני הים. זנים: קברנה סוביניון, קברנה פרנק, מרלו, פטיט ורדו. סוג אדמה: גיר וטרה רוסה. מאפיינים: כרם מבודד עם מיקרו-אקלים מעניין של טמפרטורות נמוכות, מושלג בתקופת החורף ואוויר יבש מאוד. תכונות אלו עוזרות במניעה טבעית של מחלות ושומרות היטב על הגפנים.

כפר תקווה

כפר תקווה הינו בית ומקום לאנשים מיוחדים.

זהו יישוב קהילתי המהווה מודל ייחודי בארץ ובעולם, לקהילה שבה אדם עם מגבלות וצרכים מיוחדים יכול להתפתח ולממש את יכולותיו.

הכפר הוקם בשנת 1964 ע"י האגרונום ד"ר זיגפריד הירש, על גבעות זייד שבעמק יזרעאל, סמוך לקריית טבעון.
אוכלוסיית כפר תקווה מונה כ- 200 חברים, בין הגילאים 20-80 והיא מגוונת מבחינת אופי הנכות, קשיי ההסתגלות וכן רמת התפקוד והעצמאות. 

דיירי הכפר מתגוררים ברובם בכפר עצמו וחלקם מתגוררים בדירות הכפר הפזורות ברחבי קרית טבעון ונטמעים בקהילה המקומית.

רוב דיירי הכפר חיים באופן עצמאי בדירותיהם ועם השאר מתגוררים מלווים, באופן חלקי או מלא, תלוי בצרכי הדיירים.

תעסוקה בכפר תקווה:

תפיסת הכפר, אשר תושביו יכולים לעבוד ובכך מוענקת להם תחושת כבוד, תרומה לערך העצמי, ליצירת סדר יום קבוע ולהשתייכות החברתית היא חלק מעקרון הנורמליזציה המנחה את כפר תקווה ומדגיש את זכותו של החריג להיות כמו כולם.

יקב טוליפ משתלב בחזון הכפר ע"י העסקת החברים בתהליך ייצור היין תוך עידוד מעורבות בקהילה וקידום פעילויות משותפות כגון,

מכירת עבודות יד פרי יצירתם של חברי הכפר ועוד.
החברים העובדים ביקב לוקחים חלק פעיל בבציר, בביקבוק היין ואריזתו ומסייעים באירוח במרכז המבקרים של היקב.

האנשים שמאחורי

רועי יצחקי – מייסד ומנכ"ל היקב.
הקים את היקב בשתי ידיו עוד במהלך לימודי התואר בכלכלה, הקדיש את כל מרצו וכישוריו לניהול היקב והוביל אותו להצלחה משגשגת בארץ ובעולם.
רועי, איש עסקים ויזם בכל רמ"ח איבריו בעל ידי זהב וראש שיווקי מבריק, ראשו לעולם לא מפסיק להתמלא רעיונות חדשים ועיניו בוהקות למשמע פרויקט או שת"פ במטרה לקדם את עסקיו.
"אני חי, נושם וישן עם עבודתי ביקב... יקב טוליפ הוא כמו ילדי הבכור שנולד לפני כעשר שנים והיום הוא כבר ילד בוגר שצבר חוויות והצלחות כבירות במהלך חייו"

דוד בר-אילן – יינן היקב.
דוד החל את הקריירה שלו כיינן בשנת 2001. דוד מתמחה בעשיית יינות איכות ובמהלך השנים, עבד ביקבי בוטיק מהמובילים בארץ ואף באוסטרליה.
דוד מלווה את גידול הכרמים באופן צמוד, מפקח על כל שלבי הייצור ויוצר את הבלנדים של היקב. דוד מוביל את סגנון היין של היקב – מודרני, עוצמתי ומרגש."יצירת היין ביקב טוליפ זו חוויה ותענוג- תענוג להיות מסוגל לייצר יינות משובחים ללא פשרות, וחוויה להיות חלק ממשפחה כל כך מיוחדת..."

אור בן אבי – מנהלת השיווק והייצוא.
אור אחראית על האסטרטגיה השיווקית של יקב טוליפ, בניית המותג וניהול הפקת החומר השיווקי של היקב.

בנוסף לכך, אחראית אור  על כל מערך הייצוא  ועל שיתופי הפעולה העסקיים של היקב מול גורמים חיצוניים.
"העבודה ביקב מאתגרת ומגוונת, בפרט העבודה לצד חברי כפר תקווה שממלאים ומלאים בהמון אהבה. נהנית ליצור וליזום חוויות חדשות ומרגשות עבור קהל לקוחותינו הנאמן..."

ליטל רוט – מנהלת קשרי לקוחות
ליטל אחראית על מרכז המבקרים כולל תיאום והדרכת קבוצות ופרטיים. בנוסך לכך, אחראית ליטל על מועדון לקוחות ה     של היקב ועל תחום מארזי השי שמציע היקב לחברות ופרטיים.
"זכות לשלב בין שתי אהבות גדולות שלי – יין ואנשים. הדרכת הקבוצות ואירוח מבקרים ביקב, קבועים וחדשים כאחד, לצד עבודה עם חברי כפר תקווה והיין הטוב גורמים לי לקום כל בוקר עם חיוך לעבודה...".

חברי כפר תקווה
היקב מעסיק כדרך קבע מספר חברים מכפר תקווה, שהפכו לחלק אינטגרלי ממשפחת היקב. בנוסף, מעסיק היקב עוד עשרות חברים במסגרת פרויקטים ועבודות מזדמנות במהלך השנה וכל זאת לשם שמירה על רוח התרומה לקהילה.
חברי הכפר המועסקים ביקב, משתלבים בין היתר, בתהליכי הייצור, הביקבוק והאריזה, אחראים על אחזקת מרכז המבקרים, מסייעים בהרכבת מארזי שי ללקוחות היקב בחגים ועוד.
חברי הכפר המועסקים ביקב:

נתן כנעני
נתן, הקמע והנשמה של יקב טוליפ, הצטרף ליקב טוליפ ביום הראשון להקמתו וממשיך איתנו מאז ועד היום. נתן עוזר בכל עבודות היקב ומפיץ אור ושמחת חיים בקרב עובדי היקב ומבקריו.בזמנו הפנוי, אוהב נתק'ה לרכב על סוסים, לטייל, ללמוד בבית הספר ועוד.

מריה גנין
מריה אחראית על מרכז המבקרים ואחזקתו, סיוע בתהליך הביקבוק והאריזה ביקב. בזכות, היסודיות והאחריות שמגלה מריה, מרכז המבקרים שלנו תמיד מסביר פנים והיא, מלאת שמחת חיים, דואגת לקבל כל אורח בחיוך רחב ונדיבות.
בזמנה הפנוי, אוהבת מריה לבלות עם חברים, לרכוב על אופניים וללכת לחוגים.

אביב הספל
אביב, יד ימנו של מנהל התפעול ביקב. מסור ואחראי, תמיד מתנדב ורוצה לעזור. אביב אחראי על עבודות ייצור ותפעול שונות ביקב ולוקח חלק פעיל ועצמאי בתהליכי הביקבוק והאריזה.
בזמנו הפנוי, מתנדב בבית הקפה של כפר תקווה כמלצר, רוכב על אופניים, הולך לבית הספר ומתנדב פעם בשבוע בצה"ל.

מעורבות חברתית

עמותת "Make-A-Wish Israel"

אחוזים מהכנסות מכירות מארזי השי שלנו, הוקדשו לטובת הגשמת משאלות של מספר ילדי העמותה, החולים במחלה מסכנת חיים. הצלחנו לגייס סכום נכבד, בעזרתו הוגשמו מספר משאלות, אחת מהן עבור ילד מדהים שטס לפגוש את הזמר האהוב עליו בפריז להופעה ולמפגש מאחורי הקלעים. לרגל המיזם המשותף, יצרנו שני יינות "פרייבט לייבל" שהוקדשו לפרויקט, אליו התגייסו גם המעצב הגרפי ישראל יוסף שתרם את עיצובי התוויות, ומפעל התוויות "פיתקית" שתרם את הדפסתן.

פרויקט "לא שמים תווית!"

האהבה הגדולה של יקב טוליפ לחברי כפר תקווה שבקרית טבעון הולידה יוזמה חברתית מיוחדת במינה. יחד עם העמותות כפר תקווה, אקים, איל"ן ובית השאנטי נולד הפרויקט החברתי "לא שמים תווית"- פרויקט אומנותי המגשר בדרך ייחודית בין עולם העסקים לקהילה. בכדי למצוא את התווית האולטימטיבית ליין הדגל של יקב טוליפ, הבלאק טוליפ, הוכרזה בין חניכי כיתות האומנות בכל 4 העמותות תחרות ציורים, כשהציור הזוכה יהפוך בסופו של יום לתווית היין הנכספת. לאחר לבטים והתחבטויות קשות נבחר ביקב טוליפ הציור הזוכה מתוך 14 הציורים הסופיים הציור שנבחר הוא ציורו של דוד אשכנזי, יוצר מחונן עם תסמונת דאון מעמותת אקי"ם, "שהצבעוניות והאבסטרקטיות של יצירתו שבתה את לב כולנו".

נטיעות משותפות עם צוות מסעדת "מסה"

כתרומה לכפר תקווה, חברו יחדיו יקב טוליפ ומסעדת "מסה" לפרויקט מרגש וערכי בניצוחם של שף אביב משה ואיציק האמל ממסה יחד עם רועי יצחקי, מנכ"ל יקב טוליפ. הפרויקט הוליד נטיעת חלקת עצי זית, יחד עם חברי הכפר, בגן הנמצא בשטחיו. עוד לקחו חלק בפרויקט כל צוותי המסעדה והיקב, הנהלת כפר תקווה וחברי כפר תקווה.

כפר תקווה

יישוב קהילתי המהווה מודל ייחודי בארץ ובעולם, לקהילה שבה אדם עם מגבלות וצרכים מיוחדים יכול להתפתח ולממש את יכולותיו. יקב טוליפ משתלב בחזון הכפר ע"י העסקת חברי הכפר בתהליך ייצור היין תוך עידוד מעורבות בקהילה וקידום פעילויות משותפות. חברי כפר תקווה העובדים ביקב לוקחים חלק פעיל בבציר, בביקבוק היין ואריזתו ומסייעים באירוח במרכז המבקרים של היקב.

    dooble הקמת אתר