מעורבות חברתית

כפר תקווה ויקב טוליפ- שותפות

חזון יקב טוליפ היה מיום הקמתו לשמש כעסק חברתי ובכך בחר להקים את היקב בכפר תקוה.
יישוב קהילתי המהווה מודל ייחודי בארץ ובעולם, לקהילה שבה אדם עם מגבלות וצרכים מיוחדים יכול להתפתח ולממש את יכולותיו. היקב מעסיק את חברי הכפר והם לוקחים חלק פעיל בתהליך ייצור היין, בבציר, בביקבוק היין ואריזתו ומסייעים באירוח במרכז המבקרים של היקב.

 

עמותת "Make-A-Wish Israel"

אחוזים מהכנסות מכירות מארזי השי שלנו, הוקדשו לטובת הגשמת משאלות של מספר ילדי העמותה, החולים במחלה מסכנת חיים.
לרגל המיזם המשותף, יצרנו שני יינות "פרייבט לייבל" שהוקדשו לפרויקט, אליו התגייסו גם המעצב הגרפי ישראל יוסף שתרם את עיצובי התוויות, ומפעל התוויות "פיתקית" שתרם את הדפסתן.

 

פרויקט "לא שמים תווית!"

האהבה הגדולה של יקב טוליפ לחברי כפר תקווה שבקרית טבעון הולידה יוזמה חברתית מיוחדת במינה. יחד עם העמותות כפר תקווה, אקים, איל"ן ובית השאנטי נולד הפרויקט החברתי "לא שמים תווית"-  פרויקט אומנותי המגשר בדרך ייחודית בין עולם העסקים לקהילה.

בכדי למצוא את התווית האולטימטיבית ליין הדגל של יקב טוליפ, הבלאק טוליפ, הוכרזה בין חניכי כיתות האומנות בכל 4 העמותות תחרות ציורים, כשהציור הזוכה יהפוך בסופו של יום לתווית היין הנכספת. לאחר לבטים והתחבטויות קשות נבחר ביקב טוליפ הציור הזוכה, ציורו של דוד אשכנזי, יוצר מחונן עם תסמונת דאון מעמותת אקי"ם, "שהצבעוניות והאבסטרקטיות של יצירתו שבתה את לב כולנו".

 

פרויקט Tulip@home

בפרויקט זה החלטנו לייצר יין במהדורה מוגבלת המוקדש לבית שלנו-כפר תקוה. תוויות היין צוירו על ידי כיתת האומנות בכפר, בה האומנים ציירו את ביתם שנשקף בעיני רוחם.
מרוויח מכירות יין זה, נתרום לשיפור בתי החברים בכפר ולחיזוק ההרגשה הביתית והחמה עבורם.