מהפכת הזהות

״מהפכת הזהות״

בשנים האחרונות הגענו לנקודה מעניינת בתהליך  בה לא מספיק רק לעשות יין טוב אלא יש צורך ליצור גם ייחודיות לצד האיכות. ביקב טוליפ  מכנים זאת "מהפכת הזהות".

השאלה הנשאלת היא מה יגרום לצרכן להוריד דווקא את היין הישראלי מהמדף, בין כל  ההיצע המדהים שיש לו משאר העולם? והתשובה היא סיפור. סיפור של מקום. סיפור של טרואר.  

"הרעיון הוא לצור יין המבטא בצורה טובה  את תא השטח בו הוא גדל. " מספר לנו דוד בר אילן, יינן יקב טוליפ " אך אנו טועים לחשוב שלבטא טרואר במיטבו משמעו מינימום התערבות,  לתת לטבע לעשות את שלו. אלא שכל טרואר מכיל בתוכו, באופן טבעי, לצד היתרונות גם אתגרים ועל מנת להוציא ממנו את המיטב בלבד נדרשת התערבות אנושית. כך שמאפיין חשוב מבחינתנו בהתייחסות לטרואר, הינו הטכנולוגיה בה אנו נדרשים להשתמש בכרם"

רובוטים בכרמים?

".לאו דווקא, אם כי גם זה דבר שקיים, זה יכול גם להתבטא בבחירת שיטת נטיעה מסוימת על פני שיטה אחרת, בחירת כמות ההשקיה וכיוון הגיזום".

"במקרה שלנו בישראל" ממשיך דוד  "האקלים החם מייצר יינות עם נטייה לביטוי של פרי בשל מאוד,  עם נוכחות עשירה, יינות שאנחנו מכנים מלאים ושמנים"

זה יכול להיחשב כיתרון מכיוון שרוב האנשים אוהבים נוכחות מורגשת של פרי ביין

" נכון, אך מצד שני החום מייצר ביינות אלכוהול גבוה מאוד ויינות שהם חד גוניים, חסרי איזון וחסרי אלגנטיות"

אז מה עושים?

אנחנו משקיעים זמן רב במחקר וניסוי בליווי אנשי מקצוע מובילים בתחום כמו פרופסור קוסטאס באקאסיאטאס – מומחה בעל שם עולמי בגידול ענבי איכות באזור הים התיכון ובשנים האחרונות שינינו בעקבות כך את גישות גידול הכרמים שלנו"

אפשר דוגמא?

"בין היתר שינינו  את שיטות ההשקייה כך  למעשה אנחנו יוצרים השקייה מבוקרת ומותאמת בכל כרם וכרם לפי המיקרו אקלים שלו על מנת לבטא את היתרונות של הטרואר בלי החסרונות. למשל במקום להשקות בקיץ ולפצות על הקיץ הישראלי השחון אנו משלימים השקייה בחורף ויוצרים אשליית חורף אירופאי עבור הגפנים.

כך אנחנו מקבלים מחד את היתרונות של הטרואר הישראלי בדמות יינות פירותיים ועשירים אך מצד שני אנו מצליחים להגיע  לאט לאט ליינות בעלי רמות אלכוהול נמוכות יותר מבעבר, וליינות מרובדים מעניינים ואלגנטיים יותר"

גפנים ביקב טוליפ

יינות כאלה יובילו את תעשיית היין קדימה לדעתך?

"יינות כאלה הינם יינות שמספרים בצורה טובה ומחמיאה את הסיפור של הטרואר הישראלי ובהחלט יכולים להביא אמירה שתעניין את כלל צרכני היין בעולם.

בנוסף אחד הדברים המעניינים מבחינתנו, זה שאנו מאמינים שבהתמודדות הזו אנו יוצרים פתרונות שישמשו בעתיד ייננים מכל העולם כולל ממקומות "קלאסיים"  מכיוון שאלו מתחילים להתמודד בשנים באחרונות עם אתגרי ההתחממות גלובאלית ויאלצו ככל הנראה לשנות בעתיד את המסורת ולהתאים את עצמם לתנאי אקלים דומים יותר למה שקיים קיום אצלנו.

יקב טוליפ מקבל מבקרים בכל ימות השבוע מלבד שבת ונותן חווית טעימה מלאה בסיפורים טובים באווירה פסטורלית ומיוחדת. 

מרכז מבקרים יקב טוליפ, כפר תקווה, קרית טבעון, טל' 04-9830573 www.tulip-winery.co.il 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Font-size
Colors
FORGOT PASSWORD ?
Lost your password? Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
We do not share your personal details with anyone.